CHP0805AFX-1002ELF
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
CHP0805AFX-1002ELF
JLCPCB Part #
C3944148
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 10kΩ 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS