BL8550-33CB
MFR.Part #
BL8550-33CB
JLCPCB Part #
C2932529
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V@(400mA) 18V 3.3V 400mA 8mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS