BL8062CC3TR33
Extended
Manufacturer
BL(Shanghai Belling)
MFR.Part #
BL8062CC3TR33
JLCPCB Part #
C2919621
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 16V 250mA 3.3V 3uA 400mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS