LT1965EQ-2.5#PBF
MFR.Part #
LT1965EQ-2.5#PBF
JLCPCB Part #
C665805
Package
DDPAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.1A 2.5V 20V 310mV 40uVrms 600uA 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DDPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS