LT1963EQ-2.5#PBF
MFR.Part #
LT1963EQ-2.5#PBF
JLCPCB Part #
C665738
Package
DDPAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1mA 2.5V 20V 340mV 40uVrms 63dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DDPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS