LT1965IQ-2.5#PBF
MFR.Part #
LT1965IQ-2.5#PBF
JLCPCB Part #
C665842
Package
DDPAK-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.1A 2.5V 20V 490mV@(1.1A) 75dB@(120Hz) Fixed Positive DDPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS