LT1963AEFE-1.8
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
LT1963AEFE-1.8
JLCPCB Part #
C7451077
Package
TSSOP-16-EP
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.8V 20V 63dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Overheat protection、Low ESR、Reverse Current Protection Positive TSSOP-16-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS