MAX8869EUE18
MFR.Part #
MAX8869EUE18
JLCPCB Part #
C7451635
Package
TSSOP-16-EP
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 150uVrms 1A 5.5V 54dB@(100kHz) Fixed Positive TSSOP-16-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators