LT1585CT-3.3#PBF
MFR.Part #
LT1585CT-3.3#PBF
JLCPCB Part #
C664349
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃ 1 1.4V@(4.6A) 3.3V 4.6A 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS