LT1963ET-1.5#30PBF
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
LT1963ET-1.5#30PBF
JLCPCB Part #
C665763
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5A 1.5V 20V 550mV@(1.5A) 63dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS