LT1085CT-3.3#PBF
MFR.Part #
LT1085CT-3.3#PBF
JLCPCB Part #
C661210
Package
TO-220-3
Description
0℃~+125℃ 1 1.5V@(3A) 10mA 20V 3.3V 3A 72dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS