ADP150ACBZ-3.0-R7
MFR.Part #
ADP150ACBZ-3.0-R7
JLCPCB Part #
C143898
Package
WLCSP-4(0.8x0.8)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 105mV@(150mA) 10uA 150mA 3V 5.5V 70dB@(10kHz) 9uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive WLCSP-4(0.8x0.8) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS