ADP121-AUJZ15R7
MFR.Part #
ADP121-AUJZ15R7
JLCPCB Part #
C658717
Package
TSOT-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 150mA 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive TSOT-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS