AUGK40N65F1A1
Extended
Manufacturer
luxin-semi
MFR.Part #
AUGK40N65F1A1
JLCPCB Part #
C49215479
Package
TO-263-2L
Description
-40℃~+150℃ 1.52mJ 169ns 188W 2.035nF 2.4V@40A,15V 37ns 37pF 40A 4V@250uA 650V 82pF 880uJ 93nC@15V 95ns FS (Field Stop) TO-263-2L IGBT Transistors / Modules ROHS