YGW40N120T3
Extended
Manufacturer
luxin-semi
MFR.Part #
YGW40N120T3
JLCPCB Part #
C4153733
Package
TO-247
Description
-40℃~+150℃ 1.2kV 1.65mJ 100pF 160A 180ns 190pF 2.15V@40A,15V 350ns 4.8mJ 40A 416W 5.2V@250uA 80ns FS (Field Stop) TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS