PD73R-273K
Extended
Manufacturer
API Delevan
MFR.Part #
PD73R-273K
JLCPCB Part #
C6626767
Package
SMD,7.7x6.9mm
Description
170mΩ 27uH 980mA 980mA ±10% SMD,7.7x6.9mm Power Inductors ROHS