6R3ARCP271M05X8P00
MFR.Part #
6R3ARCP271M05X8P00
JLCPCB Part #
C5379955
Package
Plugin,D5xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 18mΩ@300kHz 270uF 2mm 3.5A@100kHz 5mm 6.3V 8mm Polymer ±20% Plugin,D5xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS