160AVEA101M0506
Extended
Manufacturer
APAQ Tech
MFR.Part #
160AVEA101M0506
JLCPCB Part #
C242468
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.4mm 100uF 16V 3000hrs@105℃ 5.8mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS