IPD048N06L3GBTMA1
MFR.Part #
IPD048N06L3GBTMA1
JLCPCB Part #
C7210850
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 115W 2.2V@58uA 4.8mΩ@90A,10V 50nC@4.5V 60V 8.4nF@30V 90A TO-252-3 MOSFETs ROHS