IPT014N08NM5ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPT014N08NM5ATMA1
JLCPCB Part #
C3278551
Package
HSOF-8
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.4mΩ@10V 140pF 14nF 2.3nF 200nC@10V 3.8V 300W 331A 80V N-Channel HSOF-8 MOSFETs ROHS