IPZ40N04S5L4R8ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPZ40N04S5L4R8ATMA1
JLCPCB Part #
C6969335
Package
TSDSON-8FL
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.56nF 27pF 29nC@10V 2V 4.8mΩ@10V 40A 40V 48W TSDSON-8FL MOSFETs ROHS