IKB10N60T
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IKB10N60T
JLCPCB Part #
C536143
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+175℃ 110W 115ns 12ns 160uJ 2.05V@10A,15V 215ns 24A 270uJ 30A 4.1V@0.3mA 551pF 600V 62nC@15V TO-263-3 IGBT Transistors / Modules ROHS