EMVE201ARA470MMH0S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMVE201ARA470MMH0S
JLCPCB Part #
C6845181
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+105℃ 16.5mm 18mm 2000hrs@105℃ 200V 270mA@120Hz 47uF ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS