338LMB080M2ED
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
338LMB080M2ED
JLCPCB Part #
C6384930
Package
Plugin,D35xL32mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 125.596mΩ@120Hz 2.7A@120Hz 3000hrs@105℃ 32mm 3300uF 35mm 80V ±20% Plugin,D35xL32mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS