EMVH500ARA470MHA0G
MFR.Part #
EMVH500ARA470MHA0G
JLCPCB Part #
C6033895
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10.5mm 148.8mA@120Hz 2000hrs@125℃ 47uF 50V 700mΩ@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS