R1191L036D-TR
MFR.Part #
R1191L036D-TR
JLCPCB Part #
C5841710
Package
DFN1616-6
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uA 16V 1V@(300mA) 3.6V Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive DFN1616-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS