IPC70N04S5L4R2ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPC70N04S5L4R2ATMA1
JLCPCB Part #
C5772122
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 1.6nF@25V 2V@17uA 30nC@10V 4.2mΩ@35A,10V 40V 50W 70A TDSON-8 MOSFETs ROHS