XC167CI16F40FBBKXUMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
XC167CI16F40FBBKXUMA1
JLCPCB Part #
C6334019
Package
TQFP-144(20x20)
Description
-40℃~+125℃ 103 10bit 128KB 16 Bit 2.35V~2.7V 40MHz 8KB Built-in FLASH Others TQFP-144(20x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS