DV101M6R3E055ETR
Extended
Manufacturer
Capxon International Elec
MFR.Part #
DV101M6R3E055ETR
JLCPCB Part #
C65214
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2000hrs@105℃ 5.5mm 6.3V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS