MCT1119C-1.5-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MCT1119C-1.5-TP
JLCPCB Part #
C5670123
Package
SOT-223
Description
-40℃~+85℃ 1.3V@(1A) 1.5V 15V 2mA 63dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS