478LBB100M2EF
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
478LBB100M2EF
JLCPCB Part #
C5510268
Package
Plugin,D35xL42mm
Description
-40℃~+85℃ 100V 10mm 3000hrs@85℃ 35mm 42mm 4700uF 5.11A@120Hz 52.91mΩ@120Hz ±20% Plugin,D35xL42mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS