477LMB400M2EF
MFR.Part #
477LMB400M2EF
JLCPCB Part #
C5510249
Package
Plugin,D35xL42mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 2.07A@120Hz 3000hrs@105℃ 35mm 400V 42mm 470uF 881.842mΩ@120Hz ±20% Plugin,D35xL42mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS