1.5SMC6.8A
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
1.5SMC6.8A
JLCPCB Part #
C5295398
Package
SMCG
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 10.5V 144.8A 1mA 5.8V 6.45V TVS Unidirectional SMCG ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS