AAPS0518M1R0A
MFR.Part #
AAPS0518M1R0A
JLCPCB Part #
C53154706
Package
SMD,5.8x5.2mm
Description
16.8mΩ 1uH 8.08A 9.1A AEC-Q200 Molded Inductor ±20% SMD,5.8x5.2mm Power Inductors ROHS