AAPS0550M6R8F
MFR.Part #
AAPS0550M6R8F
JLCPCB Part #
C49261459
Package
SMD,5.5x5.3mm
Description
28.6mΩ 6.4A 6.6A 6.8uH AEC-Q200 ±20% SMD,5.5x5.3mm Power Inductors ROHS