RC2012F2742CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC2012F2742CS
JLCPCB Part #
C4242748
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 27.4kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS