RUK1608JR018CS
MFR.Part #
RUK1608JR018CS
JLCPCB Part #
C17653352
Description
-55℃~+155℃ 18mΩ 500mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS