RC0402F6R65CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC0402F6R65CS
JLCPCB Part #
C4166230
Package
01005
Description
-55℃~+125℃ 31.25mW 6.65Ω Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 01005 Chip Resistor - Surface Mount ROHS