RC0402J360CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC0402J360CS
JLCPCB Part #
C3979041
Package
01005
Description
-55℃~+125℃ 30mW 36Ω Thick Film Resistor ±250ppm/℃ ±5% 01005 Chip Resistor - Surface Mount ROHS