IGT65R140D2ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IGT65R140D2ATMA1
JLCPCB Part #
C43313444
Package
HSOF-8
Description
-55℃~+150℃ 0.31pF 1 N-channel 1.2V 1.8nC 13A 140mΩ 155pF 22pF 47W 650V E-mode N-Channel HSOF-8 GaN Transistors(GaN HEMT) ROHS