DCM302U075BC2B
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
DCM302U075BC2B
JLCPCB Part #
C3812982
Package
Bolt,D50.8xL106.35mm
Description
-10%~+75% -40℃~+85℃ 106.35mm 2000hrs@85℃ 22.23mm 3000uF 50.8mm 75V Bolt,D50.8xL106.35mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS