MAX8891EXK31+T
MFR.Part #
MAX8891EXK31+T
JLCPCB Part #
C3752754
Package
SC70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 120mV@(120mA) 150mA 230uV 3.1V 40uA 65dB@(10kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS