MAX8891EXK35+T
MFR.Part #
MAX8891EXK35+T
JLCPCB Part #
C7456521
Package
SC70-5
Description
-40℃~+85℃ 1 120mV@(120mA) 150mA 230uVrms 3.5V 40uA 65dB@(10kHz) 6V Fixed Over Current Protection Positive SC70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS