NJM2882F25-TE1
MFR.Part #
NJM2882F25-TE1
JLCPCB Part #
C3750391
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 180mV@(100mA) 180uA 2.5V 300mA 30uVrms 6V 75dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS