R1514H098B-T1-JE
MFR.Part #
R1514H098B-T1-JE
JLCPCB Part #
C3748275
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 150mA 350mV@(20mA) 36V 9.8V 9uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS