R1514H050B-T1-JE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1514H050B-T1-JE
JLCPCB Part #
C3744834
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 150mA 350mV@(20mA) 36V 5V 9uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS