NJU7201U55
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
NJU7201U55
JLCPCB Part #
C3751015
Package
SOT-89
Description
-25℃~+75℃ 1 100mA 12V 5.5V 600mV@(40mA) Fixed Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS