LP3991TLX-1.7/NOPB-NS
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3991TLX-1.7/NOPB-NS
JLCPCB Part #
C3743786
Package
DSBGA-4(1x1)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.7V 100uA 160mV@(300mA) 300mA 4V 65dB@(1kHz) Fixed Positive DSBGA-4(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS