3.0SMCJ6.5CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
3.0SMCJ6.5CA
JLCPCB Part #
C3718410
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1 11.2V 267.9A 3kW 500uA 6.5V 7.22V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS