MBR10100CT
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
MBR10100CT
JLCPCB Part #
C260250
Package
TO-220AB-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Cathode 100V 120A 20uA@100V 5A 700mV@3A TO-220AB-3 Schottky Diodes ROHS